Skip navigation
Media coverage

SEI programmijuht Harri Moora: Ukraina sõda põhjustab riigipiire ületavat keskkonnakahju

Venemaa sõda Ukraina vastu näitab, et agressorriik ei pea kinni mingitest rahvusvahelistest põhimõtetest ega kokkulepetest – sealhulgas neist, mis on mõeldud säästmaks inimesi ja keskkonda.

Anette Parksepp / Published on 10 March 2022
Grey empty landscape with leafless trees, rusty old white truck stands on side of muddy road next to Ukrainian flag on tall flagpole

Vene nafta ja gaasi ostmisega rahastavad riigid Putini sõjategevust Ukrainas.
Foto: Jakub Laichter / iStock / Getty Images.

SEI Tallinna keskkonnakorralduse programmi juht ja vanemekspert Harri Moora ning SEI Tallinna nõukogu liige Erik Puura rääkisid ETV saates “Ukraina stuudio” sellest, millised on Ukraina sõja vahetud, aga ka pikaajalisemad mõjud keskkonnale ning selle kaudu ka inimestele.

Muuhulgas rõhutas Harri Moora, et praeguse sõja valguses on eriti oluline kiiremas korras loobuda Vene nafta ja gaasi ostmisest, kuna see hoiab töös Vene sõjamasinat. “See peaks olema üks oluline eesmärk, sest ühelt poolt aitame me sellega kaasa kliimaneutraalsusele ja teiselt poolt võtame ära võimaluse sellistel naftadiktaatoritel ruulida ja maailmas konflikte tekitada,” sõnas Moora. “Need kaks asja on omavahel ühendatud ja seda peaks endale ka rohkem teadvustama, sellest peaks sellises võtmes rohkem rääkima.“

10. märtsil eetris olnud saadet saab järele vaadata Jupiteri keskkonnas.

SEI-st panustasid

Harri Moora

Head of Unit, Senior Expert (Green and Circular Economic Transformations Unit)

SEI Tallinn

Design and development by Soapbox.