Kutsume ettevõtteid vastama küsimustikule, mille eesmärk on hinnata tänase COVID-19 pandeemia ja sellega kaasneva kriisi mõju ettevõtete majandus- ja keskkonnategevusele.
Küsimustele vastamine aitab meil analüüsida ja välja pakkuda võimalikke edasisi samme kriisist väljumiseks, võttes arvesse ka vajadust liikuda majanduslikult ja keskkonna seisukohast jätkusuutlikuma majandusmudeli suunas.
Küsimustik on anonüümne ja kogutud andmed esitame ainult üldistatud kujul. Küsimustikule vastamine võtab ca 10 minutit.
Küsimustiku leiate siit -> http://forms.gle/dtc2LCTyv5mzvR6C8
Tulemused esitleme veebiseminaril.
Tänaseks on selge, et käesolev kriis avaldab suurt survet paljude riikide ja ka ettevõtete pikaajalistele keskkonnaalastele eesmärkidele. Keskkonnaga seotud investeeringutest tulev kasum on väga pikaaegne ning riikidel on samas vajadus turgutada oma majandust ja ettevõtjaid lühiajaliste meetmetega, mis ei pruugi toetada süsinikuneutraalseid ja ringseid lahendusi. Kuidas mõjutab tänane kriis Euroopa Liidu ja ka Eesti majanduse- ja keskkonnapoliitikat? Millised väljakutsed seisavad ees ja millised võimalused avanevad Eesti ettevõtetel? Kuidas praegusest kriisist välja tulla nii, et taastumine oleks kiire ja kooskõlas rohelise kokkuleppe eesmärkidega? Neile ja mitmetele teistele küsimustele püüdsime veebiseminaril vastust anda.
Kellele: veebiseminar on mõeldud eelkõige ettevõtetele aga ka avaliku- ja erasektori otsusetegijatele ning teiste asjast huvitatutele.
Registreerimine: Kõigile registreerunutele saadetakse enne ürituse algust link, mille abil saab siseneda veebiseminari keskkonda. Registreerimine on avatud kuni 20.05.20.
Registreerimislink: http://forms.gle/p88L5QW3TLW8df427
Veebiseminar viiakse läbi eesti keeles ja on tasuta.
Ajakava
14:30-14:40 Sissejuhatus seminari – Kristiina Martin, SEI Tallinn
14:40-15:00 Euroopa Liidu roheline kokkulepe tänase kriisi valguses – Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni esinduse juht
15:00-15:20 Eesti strateegilised väljakutsed ja võimalused kriisist väljumisel – Henry Kattago, Riigikantselei strateegiadirektor
15:20-15:40 Julged visioonid koroonakriisi järgsest maailmast – Tarmo Soomere, Eesti Teaduste Akadeemia president
15:40-15:50 PAUS
15:50-16:20 Kriisi mõju Eesti ettevõtete keskkonnategevusele
- Harri Moora, SEI Tallinna programmijuht
- Olavi Tammemäe, Eesti Energia keskkonnajuht
16:20-17:00 Arutelu