“Suur maailm, väike planeet“ on üks olulisemaid raamatuid, mis on kirjutatud keskkonna rollist inimeste heaolu mõjutajana. Raamatu autorid, juhtivaid rahvusvahelisi teadlasi globaalse jätkusuutlikkuse alal, Johan Rockström, ja fotograaf Mattias Klum, rõhutavad, et inimkonnal tuleb toimida planeedi taluvusvõimet arvestades. Selleks, et „elada õnnelikult meie kaunil planeedil, peame olema leidlikud, tunnustades põhiväärtusi ja humaansust, et meist saaksid looduse ja kogu planeedi targad hoidjad“. Raamat on illustreeritud mõjusate loodusfotodega ja pakub loovaid ideid ning lahendusi, kuidas vähendada inimkonna rasket jalajälge planeedile, mille heast käekäigust me kõik sõltume.

Siin on Johan Rockströmi videotervitus raamatu eestikeelse tõlke ilmumise puhul, mida esitleti Säästva arengu foorumil 8. novembril. Teemakohase ettekande pidas Rootsi suursaadik hr Anders Ljunggren, kes rõhutas vajadust tegutseda oma planeedi heade hoidjatena juba täna.

 

Raamat ilmus kirjastuse Tänapäev (tõlkija Vallo Kask, keeletoimetaja Riste Uuesoo) ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse koostöös, mida toetas Swedbank. Raamatut hinnaga 19.90 eurot, saab soetada SEI Tallinnast addressil Lai 34, Tallinnas. Kontakt: Külli Freimann, tel: 6276 114.

Loe lisa kirjastuse Tänapäev ja Rootsi Suursaatkonna kodulehtedel.