Skip navigation
Press release

Kersti Kaljulaid liitub Stockholmi Keskonnainstituudi globaalse nõukoguga

 

Rootsi valitsus kinnitas Eesti endise presidendi Kersti Kaljulaidi Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) nõukokku. Lisaks president Kaljulaidile liitub uuel aastal nõukoguga ka Lundi Ülikooli asekantsler Per Mickwitz. 

Published on 18 December 2023
Press release contact

Johanna Lehtmets / johanna.lehtmets@sei.org

Kersti Kaljulaid külastamas SEI Tallinna kontorit 22.02.2023

Foto: Anette Parksepp/SEI Tallinn

“Olen lähedalt näinud Stockholmi Keskkonnainstituudi erakordselt kvaliteetset tööd ja tahan sellele kaasa aidata. Minu eesmärk on aidata maailma muuta, viies need teadmised inimesteni, kellel on vahendid muutuste elluviimiseks,” ütles Kersti Kaljulaid. 

 

“Mul on hea meel tervitada meie uusi nõukogu liikmeid SEI-s. Mõlemad uued liikmed annavad instituudi strateegilisele juhtimisele palju lisaväärtust,”sõnas SEI tegevjuht Måns Nilsson. “SEI soovib keskendub üha enam Ida-Euroopale ja idapartnerluse piirkonnale, toetades piirkonna majandusi nende püüdlustes saavutada kliimaneutraalsus ja ühineda Euroopa Liiduga. Kersti Kaljulaidi liitumine nõukoguga suurendab SEI rolli ja võimalusi selles vallas,” lisas Nilsson. 

 

SEI Tallinna juhataja Lauri Tammiste sõnul on SEI Tallinnal juba praegu olnud president Kaljulaidiga väga positiivne koostöö. “President Kaljulaidi sügav huvi ja pühendumus keskkonna- ja energeetika teemadele on juba täna viinud meid mitmete ühiste produktiivsete aruteludeni. Kersti Kaljulaidi liitumine SEI globaalse nõukoguga annab kindlasti jõudu juurde, et nii meie regioonis kui ka globaalselt neid olulisi teemasid tugevamalt tõstatada,” lisas Tammiste.  

Lisaküsimused

Johanna Lehtmets
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, kommunikatsioonijuht
+372 53067630
[email protected]

Mattias Tammet
President Kaljulaidi Fond, kommunikatsioonijuht
+372 58024935
[email protected]

Design and development by Soapbox.