Skip navigation
Press release

Üleskutse saarte ettevõtetele, kes otsivad praktikante

Rahvusvaheline projekt YENESIS viib kokku saartelt pärit noored ja saartel asuvad keskkonnavaldkondades tegutsevad ettevõtted, eesmärgiga noori roheliste töökohtade juurde suunata ja seekaudu saarte elu edendada. Seetõttu otsitakse saartel asuvaid ettevõtteid, kes oleks huvitatud projektis osalevaid noori enda organisatsiooni praktikale võtma.

Helen Saarniit / Published on 13 December 2019
Press release contact

Kerli Kirsimaa

ʺNoori, kes otsivad võimalusi saarte ettevõtetes praktikale tulla, on kahte sorti,ʺ kommenteeris Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse Tallinna nooremekspert Kerli Kirsimaa, kes on ühtlasi YENESIS projekti Eestipoolne koordinaator. „On Eesti noored, kes ka ise saartelt pärit, ja kelle praktika kestaks vastavalt projekti formaadile pool aastat. Teisalt on ettevõtetele välja pakkuda ka välismaa noored, kes on pärit projektis osalevate riikide saartelt, milleks on Itaalia, Hispaania, Horvaatia, Kreeka, Küpros ja Portugal. Nemad saabuvad Eestisse praktikale üheks kuuks,“ lisas Kirsimaa.

Noored saavad tulla praktikandiks keskkonnasäästlikes valdkondades tegutsevatesse ettevõtetesse, mis tegelevad taastuvenergia, energiatõhususe, jätkusuutliku transpordi või säästva turismiga. Nii on projekti eesmärk anda saartelt pärit nii Eesti kui välismaa noortele, kes hetkel ei tööta ega õpi, võimalust keskkonnateemadesse sisse elada ja kogemusi ammutada.

Välisriigist saabuva praktikandi reisi- ja elamiskulud katab projekt, Eesti noorte puhul saab panustada Töötukassa oma programmide kaudu. Niisiis ettevõtetel, kes soovivad noori praktikale võtta, sellega rahalisi kulusid ei kaasne, aga alati jääb võimalus soovi korral praktikante endale sobival moel tasustada või tunnustada. Seega saavad YENESIS projekti praktikaprogrammist võita nii noored kui ka saarte ettevõtted.

Saarte (eelkõige Saare-, Hiiu- või Muhumaal, Vormsil või Ruhnul) tegutsevad organisatsioonid, kes tunnevad praktikantide vastu huvi ja tegutsevad taastuvenergia, energiatõhususe, jätkusuutliku transpordi või säästva turismi vallas, saavad lugeda lisainfot ja enda huvist 15. jaanuariks teada anda siin: https://bit.ly/36rVwZF või kirjutades aadressile [email protected].

Registreerimise järel sobitatakse ettevõtted ja praktikandid individuaalselt vastavalt kogemusele, huvidele ja tegevusalale, mistõttu ei saa garanteerida, et iga soovi avaldanud organisatsioonile on praktikanti pakkuda. Siiski püütakse kokku viia kõige sobivamad profiilid nii noorte kui ettevõtete näol.

Leidnud sobiva ettevõtte, saavad praktikandid saarte organisatsioonidesse panustada tuleva aasta jooksul – välispraktikandid kuu aega vahemikus märts – august ja Eesti noored poole aasta jooksul vahemikus aprill 2020 – märts 2021. YENESIS programmis osalevate Eesti noorte vanuseks on 19-29 aastat ja välismaa noortel 25-29.

YENESIS Üleeuroopaline noorte tööhõivevõrgustik jätkusuutliku energiamajanduse arendamiseks saartel projekti rahastavad Island, Liechtenstein ja Norra läbi Euroopa Majanduspiirkonna programmi ja Norra tööhõivefondi. Projekti Eestipoolne partner on Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) ja projekt kestab 2022 aastani. www.sei.org/projects-and-tools/projects/yenesis

 

Lisainfo:

 

Design and development by Soapbox.