Skip navigation
Event

Kuidas hajaasustuses kogukonnad liikuma aidata?

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ja Modern Mobility korraldatav nõudepõhise transpordi seminar “Kuidas hajaasustuses kogukonnad liikuma aidata?” toimus 1. detsembril 2021.

1 December 2021
Tallinn, Estonia and Online

1. detsembril kell 10-13.15 kogunesid Nordic Hotel Forumis transpordivaldkonna olulisemad osapooled nõudepõhise transpordi seminarile “Kuidas hajaasustuses kogukonnad liikuma aidata?”, et arutada kuidas rakendada nõudepõhist transporti parema liikuvuse arenguks Eestis.

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ja Modern Mobility korraldataval seminaril tutvustati nõudepõhise transpordi lahendusi uurinud rahvusvahelise projekti RESPONSE tulemusi ja Saaremaa valla nõudepõhise transpordi kogemust ning arutati, kuidas riik saab nõudepõhise transpordi edendamisele kaasa aidata. Kohapeal ja veebis osales kokku ligi 150 esindajat kohalikest omavalitsustest, ühistranspordikeskustest, ministeeriumidest ja teistest ametkondadest.

Seminari päevakava

 • Tervitussõnad Erki Savisaar, Keskkonnaminister
 • Mis on nõudepõhine transport ja RESPONSE projekt? Merlin Rehema, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse programmijuhi kohusetäitja

  Mis on nõudepõhine transport ja kuidas see panustab kogukondade liikumisvõimalustesse? Kuidas nõudepõhine transport suhestub ühistranspordiga? Mis on olulisemad õppetunnid RESPONSE projektist? Missugune on nõudepõhise transpordi mõju energiasäästule ja CO2 emissioonile?
 • Demo ja tutvustus, kuidas nõudepõhine transpordilahendus toimib Pirko Konsa, Modern Mobility tegevjuht

  Kuidas toimib nõudepõhise transpordi mudel? Milline peab olema ja kuidas toimib nõudepõhise transpordi tarkvara? Millised on kogemused nõudepõhise transpordi toimimisel?
 • Saaremaa nõudepõhise transpordi kogemus Kaarel Tang, Saaremaa Vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhataja

  Miks ja kellele nõudepõhist transporti üldse tarvis on? Millised on Saaremaa õppetunnid nõudepõhise transpordi käivitamisel? 4 edutegurit nõudepõhise transpordi toimimiseks. Millised on Saaremaa nõudepõhise transpordi järgmised sammud?
 • Nõudepõhise transpordi vajaduse prognoosimudel Kristel Nõges, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ekspert

  Kuidas aitab RESPONSE projekti raames arendatud prognoosimismudel kaasa nõudepõhise transpordi vajaduse ja toimimise välja selgitamisele, sh kulude ja nõudluse analüüsimisele? Lühitutvustus ja -ülevaade mudeli ning projektis analüüsitud pilootpiirkondade kohta.
 • Kuidas saab riik nõudepõhise transpordi edendamisele kaasa aidata? Indrek Gailan, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja

  Missugused on üldised suundumused ja praktilised edasised tegevused ühistranspordi arendamisel? Kuidas toetab praegune seadusandlus nõudepõhist transporti? Millised on edasised plaanid nõudepõhist transporti arvestava seadusandlusega? Kuidas on arvestatud nõudepõhise transpordiga riigi eelarves?
 • Arutlusring: kuidas rakendada nõudepõhist transporti parema liikuvuse arenguks aastaks 2022?
  • Pirko Konsa, arutlusringi moderaator ja Modern Mobility tegevjuht
  • Indrek Gailan, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja
  • Martin Lengi, Transpordiameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor
  • Kaarel Tang, Saaremaa Vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhataja
  • Andrus Kärpuk, Pärnu Ühistranspordikeskuse juhataja

logos

Rohkem infot ja materjale nõudepõhise transpordi kohta leiad RESPONSE projekti kodulehelt http://www.response-project.eu

Topics and subtopics
Energy : Transport
Related centres
SEI Tallinn
Regions
Estonia

Design and development by Soapbox.