Skip navigation
Project

also available in English

Regions4Climate

Kliimamuutustega kohanemine on üks Euroopa Liidu peamisi eesmärke aastaks 2030. Ajal, kui kliimamuutused süvenevad, toetab EL valdkondlikku teadustööd ning uuenduslike lahenduste kasutuselevõttu kohalikul tasandil, et suurendada maailmajao vastupidavust kliimamuutustele koostöös huvirühmadega. Regions4Climate võtab kasutusele uuenduslikud lahendused, et toetada Euroopa regioonide vastupanuvõimet kliimamuutustele.

Active project

2023–2027

Vihmasadude põhjustatud üleujutus Saksamaal. Foto: trinculo_photo/Getty Images

Regions4Climate projektipartnerid töötavad eri valdkondade teadmisi ühendades välja uusi tehnoloogiaid kliimamuutustega kohanemiseks, testivad nende lahenduste omavahelist ühilduvust ning katsetavad nende sobivust uutesse ärimudelitesse ja uuenduslikesse poliitikatesse. See annab Euroopa Liidu regioonidele sisukad vahendid otsuste tegemiseks, et olla paremini valmis kliimamuutuste mõjudeks. Projekti tulemusel sünnib komplekt tõestatud, laiendatavaid ja kergesti korratavaid lahendusi kliimamuutustega kohanemiseks.

SEI Tallinnal on projektis oluline roll: keskus koordineerib huvirühmade kaasamist ja korraldab osalusel põhinevaid uurimusi, mis on seotud kliimamuutuste vastupanuvõime arendamisega Pärnumaal. SEI Tallinn panustab projekti töödega, mis on seotud kliimariskidega, näiteks maalihete ohu ja linna kuumasaartega.

SEI Tallinn uurib linna kuumasaare efekti ja kaardistab Pärnumaa kuumasaared tänavapostide külge kinnitatud ilmaandurite abil. Selline kuumasaarte kaardistus laseb Pärnul teha teadlikke linnaplaneerimise otsuseid praegu ja tulevikus, vähendades kuuma kahjulikku mõju linnaelanikele ja taristule.

Regions4Climate projekti koordineerib Soome Tehnilise Uurimise Keskus VTT ning projektis osaleb 44 partnerit 12 Euroopa riigist. Projektis osalevad regioonid kujundavad välja ja testivad oma vastupanuvõime kasvatamise kavasid ja kliimamuutustega kohanemise plaane. Nende eesmärke toetab rahvusvaheline koostöö ja teadmiste vahetamine. Lisaks Pärnumaale osalevad piirkondadena projektis Baskimaa (Hispaania), Lõuna-Akvitaania (Prantsusmaa), Assoorid (Portugal), Toscana (Itaalia), Køge Bay (Taani), Burgas (Bulgaaria), Helsingi-Uusimaa (Soome), Ida-Kreeta (Kreeka), Castilla-León (Hispaania), Põhjamaade saarestik (Soome, Ahvenamaa ja Rootsi) ning Troodos (Küpros).

Projektipartnerid Eestis on SEI Tallinn, Eesti Keskkonnauuringute Keskus, Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnu linn.

Rahastus

Projekt algab jaanuaris 2023 ja kestab viis aastat, käsitledes teemat “Piiriülest väärtust loovad kliimakindlusega seotud laiaulatuslikud näidisprojektid” lepingu nr 101093873 HORIZON-MISS-2021-CLIMA-02-04 alusel. Projekt sai Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni programmist “Euroopa horisont” toetust 24 522 103 eurot.

Projekti seminar Pärnumaa kliimakindlaks muutmisest

SEI kontaktid

Kelli Marie Jaama

Junior Expert (Green and Circular Economic Transformations Unit)

SEI Tallinn

Heidi Tuhkanen
Heidi Tuhkanen

Senior Expert (Green and Circular Economic Transformations Unit)

SEI Tallinn

Kaidi Tamm

Head of Unit, Senior Expert (Sustainable Cities and Resilient Communities Unit)

SEI Tallinn

Andreas Hoy

Senior Expert (Climate Systems and Energy Policy Unit)

SEI Tallinn

Johanna Lehtmets

Communications Manager

Communications

SEI Tallinn

Anette Parksepp

Communications Expert

Communications

SEI Tallinn

Design and development by Soapbox.