Programm
9:00 Registreerimine ja tervituskohv
09:30 Avasõnad
- Tervitussõnad, Rene Tammist, Ettevõtluse ja infotehnoloogia minister
- Miks me vajame biomajanduses loovust ja kestlikkust? – Dr Kaja Peterson, SEI Tallinn
10:00 1. peaesineja: Innovatsioon ja kestlikkus – kaasajastatud Euroopa Liidu biomajanduse strateegia
Ettekandele järgnevad küsimused-vastused
- Dr Joachim Kreysa, Euroopa Komisjoni/JRC biomajanduse nõunik
10:30 2. peaesineja: Väärtusahelad ja innovatiivsed ärimudelid Eesti biomajandusele
- Dr Evelin Loit, Maaülikool, RITA biomajanduse projektimeeskonna liige
11:00 1. paneeldiskussioon: biomajanduse tehnoloogiad ja innovatsioon (inglise keeles)
- Eva Nordberg Karlsson, Lundi ülikool
- Mart Mere, Est Agar
- Erlend Sild, Eesti Putukatööstuse Liit
- Petri-Jaan Lahtvee, Tartu Ülikool
- Modereerib Madis Tilga, Norden
12:00 Taimetoidulõuna ja postriettekanded expo alal hotelli fuajees
13:30 2. paneeldiskussioon: Targad tarbijad – kes nad on ja miks?
- Katrin Pärgmäe, Arengukoostöö Ümarlaud
- Helen Arusoo, Organic Estonia
- Katrin Bats, Rimi Foods AS
- Kai Klein, Balti Keskkonnafoorum
- Modereerib Irje Möldre, Erametsakeskus
14:15 3. peaesineja: Biomajanduse kestlikkuse kriteeriumid, kliimahoidlik biomajandus
- Dr Kaja Peterson, SEI Tallinn, Interregi rahastatud biomajanduse klastrite ja innovatsiooni ökosüsteemide projekt RDI2CluB
Ettekandele järgneb paneeldiskussioon Dr Francis X. Johnsoni, Dr Matthiew Fieldingu ja Nella Canalesiga (SEI).
15:00 3. paneeldiskussioon poliitiliste parteide vahel: Arengupoliitika sidusus ja poliitikakohane innovatsioon jätkusuutliku biomajanduse nimel (Postimehe otseülekanne)
- Reformierakond: Kalle Palling
- Keskerakond: Erki Savisaar
- Isamaa: Siim-Valmar Kiisler, Keskkonnaminister
- Vabaerakond: Kaul Nurm
- Erakond Eestimaa Rohelised: Züleyxa Izmailova, Tallinna abilinnapea
- Sotsiaaldemokraatlik erakond: Gea Kangilaski
- Eesti 200: Jaak Laineste
- Elurikkuse erakond: Mihkel Kangur
- Modereerib ERR ajakirjanik Kristo Elias
16:15 Kokkuvõtvad sõnumid
16:30 Päeva lõpp