Person headshot blank placeholder image
  • Programme Director, Senior Expert (Sustainable Development Programme)

Säästva Eesti Instituut on alates 2001. aastast korraldanud säästva arengu foorumeid (SAF).

3. oktoobril 2012. aastal Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsisaalis toimunud SAF 2012 teemaks oli rohemajandus. Peamiseks sihtrühmaks olid ettevõtjad. Foorumi ettevalmistamisel osalesid SEI Tallinn, riigikantselei strateegiabüroo, säästva arengu komisjon, keskkonnaministeerium, kaubandus-tööstuskoda ja statistikaamet.

Foorumil andis Säästva Eesti Instituut esmakordselt välja Eesti rohemajanduse edendaja auhinnad ettevõtetele. Eraettevõtluse kategoorias tunnustati AS-i ABB, väikeettevõtluse kategoorias Pajumäe talu ja riigi osalusega ettevõtete kategoorias Riigimetsa Majandamise Keskust. Tegemist on uue auhinnaga, mis tunnustab neid ettevõtteid, kes rakendavad oma tootmistegevuses ja ärijuhtimises keskkonnahoidlikke ja ühiskondlikult vastutustundlikke põhimõtteid. Auhinna eesmärk on teadvustada rohemajanduse tähtsust nii ettevõtjate seas kui Eesti ühiskonnas laiemalt.

Aktsiaselts ABB vääris tunnustust selle eest, et tema tootmistegevus toetab taastuvenergia kasutamist ning oma tootmistegevuses ja ärijuhtimises rakendatakse keskkonnajuhtimis­süsteemi. Pajumäe talu Viljandimaal viljeleb keskkonna­hoidlikku mahepiimandust ja ettevõtte üha laienev tootevalik on tarbijate seas hinnatud. Riigiettevõte Riigimetsa Majandamise Keskus on loonud võimalused riigimetsa avalikuks kasutamiseks ning ettevõttes rakendatakse säästva metsanduse standardeid ja keskkonna­juhtimissüsteemi.

Päevakava


Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn)

09:00  Registreerimine. Hommikukohv

09:30 Foorumi avamine

Tervitussõnavõtt. Riigikogu esimees Ene Ergma

Foorumi avaettekanne. Välisminister Urmas Paet

10:00-12:30 Ettekanded

10:00-10:45 Rohelise kasvu mõõtmine: OECD indikaatorid. Dr Paul Schreyer, OECD statistikaosakonna asedirektor (sünkroontõlge)

10:45-11:15 Rohelise majanduse rakendamisest ettevõttes. Bo Henriksson, ABB Balti piirkonna juht (sünkroontõlge)

11:015-11:45 Uuele majandusele üleminekuks vajalikest eeldustest hariduses. Prof. Arjen Wals, Wageningeni Ülikooli professor ja UNESCO sotsiaalse õppimise ja säästva arengu hariduse töörühma juht (sünkroontõlge)

11:45-12:15 Eesti majanduse rohelistumise alternatiivid. Tea Nõmmann, Säästva Eesti Instituudi juhataja

12:15-13:15 Lõuna

13:15-15:00 Arutelu laudkondades rohemajanduse eeldustest ja võimalustest Eestis.

15:00-15:30Rohemajanduse edendaja Eestis 2012″ auhindade üleandmine.

15:30-16:00 Suupisted ja foorumi lõpetamine

Foorumit modereeris dr Kaja Peterson, Riigikantselei juures tegutseva säästva arengu komisjoni esimees ja Säästva Eesti Instituudi programmijuht

Lisalugemist rohelise majanduse kohta: