Lisaks Hollandi ja Eesti ettevõtjate kogemustele toiduraiskamise vältimisel ja vähendamisel antakse seminaril põgus ülevaade viimastest arengutest toiduraiskamise vähendamise trendidest nii Euroopas kui ka Eestis. Samuti tutvustatakse Hollandi kogemusi toiduraiskamise vähendamisele suunatud initsiatiivide ja koostööplatvormide ellukutsumisel.

Seminar on suunatud eelkõige ettevõtjatele, aga seminari on kuulama oodatud ka toiduvaldkonnaga seotud avaliku sektori esindajad ja kõik teised huvilised.

Registreeru üritusele SIIN .

Kõigile registreerunutele saadetakse ürituse päeval veebilink seminarikeskkonnale ligipääsemiseks. Kogutud andmed kasutatakse ainult üritusega seotud informatsiooni edastamiseks ning muul moel ei töödelda.

Üritus viiakse läbi eesti ja inglise keeles, ingliskeelseid ettekandeid eestikeelde ei tõlgita.

Veebiseminari kava:

14:00-14:05 Avasõnad. Hollandi Suursaadik Özlem Canel

14:05-14:15 Ülevaade toidusektori hetkeolukorrast ja arengutest Eestis. Evelin Piirsalu, SEI Tallinn

14:15-14:30 Keskkonnaministeeriumi ülevaade toidujäätmete tegevuskavast. Kristel Kibin, Keskkonnaministeeriumi nõunik

14:30-15:00 Hollandi kogemus, kuidas toetada toiduraiskamise vähendamist ettevõtetes? Trendid Euroopa Liidu tasandil. Toine Timmermans, Hollandi sihtasutuse Together Against Foodwaste direktor (ettekanne on inglise keeles)

15:00-15:20 Praktiline näide toidujäätmete ringlussevõtust Hollandi toiduainetööstusettevõttes – Mr Milco Aarts, sotsiaalse ettevõtte Soupalicios asutaja ja tegevjuht (ettekanne on inglise keeles)

15:20-15:40 Praktiline näide toidukao ja -jäätmete vältimisest HollandisPieter Goudzwaard Sihtasutusest Verspilling Is Verrukkelijk (ettekanne on inglise keeles)

15:40-16:00 Ülevaade Hollandi ettevõtetes kasutatud toidujäätmete vältimise ja vähendamise audititest ja uuringutest, Melanie Kok, Wageningeni Ülikooli esindaja (ettekanne on inglise keeles)

16:00-16:15 Kuidas väärindada tootmisjääke? Eesti käsitöösiidri näitelSiidrikoda OÜ esindaja

16:15-16:20 Kokkuvõte, SEI Tallinn

 

Ürituse korraldajad: Hollandi Saatkond Eestis, SEI Tallinn, Toidupank