Tänapäeval avaldavad muutunud toitumisharjumused, kasvav keskkonnateadlikkus ja nõudlus tervislikuma toidu järele üha suuremat survet säästvamate toidusüsteemide tekkeks. Toitlustusteenused ja riigihanked selles vallas saavad nende arengutega kaasas käia ja pürgida jätkusuutlikumate lahenduste poole.

„Läänemere piirkonna avalikul sektoril, sealhulgas kohalikel omavalitsustel, on selge huvi liikuda toitlustushangetes keskkonnahoidlike ehk roheliste riigihangete suunas, edendades nõnda tervislikkust, sotsiaalset sidusust ja ringmajandust,“ kommenteeris Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse programmijuht Harri Moora. „Interreg Läänemere programmi rahastusel ellu kutsutud rahvusvaheline projekt StratKIT võtab sellel teekonnal arvesse kohalikud tingimused ja tegurid, et liikuda jätkusuutlikumate hangete ja toitlustusteenuste suunas,“ lisas Moora.

Tänasel konverentsil võtavad sõna eksperdid avaliku toitlustuse sektorist, Euroopa Liidu institutsioonidest ja rahvusvahelistest mõttekodadest. Samuti kuuleb ka näiteid edukatest uuendustest toitlustussektoris erinevates Euroopa linnades. Avasõnad lausub maaeluminister Martin Järvik.

Konverentsi teine päev toimub ümarlaua formaadis, kus toimuvad arutelud säästvate toidu- ja toitlustusteenuse hankestrateegiate teemal, räägitakse taime- ja vegantoidust avaliku sektori toitlustusmenüüdes, mahe- ja kohalikust toorainest hankekriteeriumina ning toidujäätmete käitlemisest ja tarbijate teadlikkuse tõstmisest.

Üritus toimub rahvusvahelise projekti StratKIT raames, mis kestab aastani 2021. StratKIT pojektis osalevad kohalikud omavalitsused, õppeasutused ja muud organisatsioonid Soomest, Eestist, Poolast, Saksamaalt, Taanist ja Venemaalt.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin: www.sei.org/events/jatkusuutlikkuse-maik-toitlustusteenuste-riigihanked-laanemere-piirkonnas/ .

 

Lisainfo:
Harri Moora

Programmijuht, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus

505 2365, harri.moora@sei.org